Orbán már közölte Áderrel: megint ő az államfőjelölt
Orbán Viktor személyesen tájékoztatta Áder Jánost arról, hogy a Fidesz ismét őt jelöli az államfői posztra - közölte a kormányfő sajtófőnöke.
Orbán Viktor személyesen tájékoztatta Áder Jánost arról, hogy a Fidesz ismét őt jelöli az államfői posztra - közölte a kormányfő sajtófőnöke.
Teljes volt a konszenzus a Fidesz elnökségében arról, hogy Áder János legyen a következő államfőjelölt – írja Magyar Idők a Fidesz alelnök-frakcióvezetőjére hivatkozva.
Orbán Viktor felkérte Dobogókőn a Fidesz elnökségét, hogy Áder Jánost javasolják ismét köztársasági elnöknek - közölte az atv.hu.
Egy-egy ellenzéki állam-, illetve kormányfőjelölt neve is kering már a sajtóban, az egyikét a Népszava, a másikét a Magyar Idők dobta be.
Könnyen lehet, hogy 2017-től Magyarország mindhárom legfőbb közjogi méltósága református lesz. Balog Zoltán kinevezésével kapcsolatban a hírek szerint Orbán Viktort is aggasztotta a református dömping, a katolikusok azonban informálisan sem támadnák meg a jelölését - értesült az Atv.hu.
Polgár András közgazdász, a Polgár Alapítvány az Esélyekért alapítója is visszaadta a Magyar Köztársaság Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetését Bayer Zsolt mukásságának elismerése miatt.
Az államfő sajtófőnöke szerint Áder János, mint minden ilyen alkalommal, most is személyes levélben fejezte ki őszinte részvétét a gyászoló családnak Esterházy Péter halála miatt. A család döntése, hogy az elnök levele nyilvánosságra kerül vagy sem - tette hozzá a sajtófőnök. A levelet az államfői hivatal oldalán ugyanakkor elérhetővé tették.
Az Andrássy úton lévő, több mint 1111 négyzetméteres, teremgarázsos, pezsgőfürdős, borospincés, négy luxuslakásos ház négyzetméteréért majdnem 6 és félmillió forintot kérnek. A hirdetést egy figyelmes olvasó dobta fel az Urbanistánál.
A Konstantini Szent György Lovagrend Nagykeresztje kitüntetést vehette át a rend kedd esti londoni ünnepi rendezvényén Áder János köztársasági elnök. Az államfő kétnapos londoni látogatásának záróeseménye volt az ősi lovagrend angliai és írországi delegátusa, Sir Anthony Bailey által adott díszvacsora – tudósít az MTI.
Ilyen még sosem volt Ausztriában: ennyire szoros választási eredmény, az, hogy a levélszavazatok döntsenek, vagy hogy ilyen kevésen múljon, hogy egy jóléti ország köztársasági elnöke egy szélsőjobboldali párt jelöltje legyen. Bár végül az osztrák Szabadságpárt vesztett, a történelmi néppártoknak lépniük kell, ha nem akarnak eltűnni a politikai térképről. Wolfgang Sobotka belügyminiszter nem sokkal háromnegyed öt előtt jelentette be, hogy Van der Bellen a szavazatok 50,3, Hofer pedig 49,7 százalékát szerezte meg. A győztes 31 026-tal több voksot gyűjtött. Hofer már a hivatalos bejelentés előtt elismerte vereségét.
Kérdezni sem kellett Lázár Jánost, máris rátért az államfőválasztás kérdésére. Rubovszky értesüléséről azt mondta, ez egy kávéházi ország.
A Jobbik és az LMP is azt szeretné, ha az államfőt közvetlenül választaná a nép, és nem "egy ember", Orbán Viktor döntene arról, ki töltse be a tisztséget.
A Transparency International után a Magyar Lapkiadók Egyesülete is levélben kérte Áder János köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a postáról és a jegybankról szóló új jogszabályokat, amelyek a szerintük korlátozzák a közérdekű adatokhoz való hozzáférést.
A Magyar Nemzet úgy értesült, hogy a köztársasági elnök nem írja alá a jegybanki törvény módosítását, amely lehetővé teszi, hogy az MNB-alapítványokba áttolt közpénzek felhasználása titokban maradjon.
A rendőrségnél a Fidesz-tag Tényi István tett bejelentést a Demokratikus Ellenállás sajátos akciója miatt, mert meghirdették Göncz Árpád egykori államfő újratemetését. A rendőrség ugyan tájékoztatta Tényit, hogy nem tudnak foglalkozni az esettel, de kapitálisat hibáztak.